Search
Close this search box.

ریگستان

نوشته‌های شهزاده سمرقندی

Харос аз сайтхои озодиталабон

Сайтхои интернетии “Имруз”, “Бомдод” ва “Руйдод”, ки аз сайтхои хаводорони райисчумхур Хотами хастанд аз тарафи Кози Муртазави аз мухолифони райисчумхур баста шуданд.

Ин чо дар матни зер яке аз саршиностарин веблогнависони эрони Хусайни Дурахшон пешниход кардааст, ки тамоми веблогнависони форсизабон рузи душанбеи оянда матолибе аз он сайтхоро, ки акнун ба хоричи кишвар мунтакил шудааст, дар веблоги худ чой диханд.

Ин хам гузориши Би Би Сии форси аз баста шудани ин сайтхо.

پيشنهاد حمايت از سايت های اصلاح طلبان:
جنگ تمام عیاری که مرتضوی با اینترنت شروع کرده
آخرین جنگ او است که اگر آنرا برنده شود، دیگر اثری از آزادی بیان در سرزمین ایران نخواهد ماند. اما خوشبختانه ما می‌ توانیم به کمک همدیگر به آسانی او را شکست دهیم.

او می‌خواهد صدای وب‌سایت‌های اصلاح‌طلب به گوش کسی در داخل ایران نرسد و اگر از پس این کار برنیاید شکست خورده است. پس بهترین راه کمک به این موضوع پخش کردن خبرهای وب‌سایت‌های امروز و بامداد، به هر شکل ممکن، است. ساده‌ترین راه آن کپی و پیست کردن عین مطالب آنها یا برگزیده‌‌شان در وب‌لاگ خود است که می‌دانم ممکن است برای وب‌لاگ‌نویسان شناخته‌ی شده‌ی ساکن ایران سخت باشد، ولی کسانی که ناشناسند یا در ایران زندگی نمی‌کنند می‌توانند نقش بزرگی بازی کنند.

شبکه‌ی چند ده هزارتایی وب‌لاگ‌های فارسی، در مجموع از تمام روزنامه‌های فارسی زبان، خواننده‌ی بیشتری دارد و اگر از آن برای شکست‌دادن دشمنان آزادی بیان در ایران استفاده نکنیم، فرصتی تاریخی را از دست داده‌ایم.

بنابراین پیش‌نهاد می‌کنم روز دوشنبه‌ی آینده، هر کس که امکانش را دارد، چند خبر را به انتخاب خودش از وب‌سایت‌های امروز و بامداد بردارد وبه همراه لینک‌هایی مشخص به منبع آنها، در وب‌لاگش بگذارد.

من البته یک کار دیگر هم می‌کنم که اگر شما هم دوست داشتید بکنید. کار سمبولیک جالب خواهد بود: اسم وب‌لاگ‌مان را برای یک روز به «امروز» تغییر دهیم.  نقل از: حسين درخشان در سردبير خودم